Založ si blog

Kto dokáže vyriešiť tento jednoduchý hlavolam?

Pokúste sa zaviesť do troch domov plyn, vodu a elektrinu tak, aby sa  jednotlivé vedenia nedotkli, čiže každý prívod musí byť vedený tak, aby sa nedotkol iného prívodu:

 

Na obrázku je znázornený príklad zavedenia vody. Toto zavedenie môžete použiť a doplniť pripojenia plynu a elektriny, alebo zmeniť a vytvoriť nové.

Isteže sa môžete nechať odradiť tvrdeniami samozvaných znalcov o tom, že tento hlavolam nemá riešenie, alebo si prečítate vo voľne dostupnej časti knihy „Rovnica sveta“, ako je možné hľadať riešenia podobných, podľa názoru niekoho „neriešiteľných“ zadaní práve pomocou tejto rovnice sveta.

Nemusíte sa pritom obávať, že by to bolo nejako zložité, táto kniha je písaná formou príbehu a tu je aspoň jedna reakcia od čitateľa, ktorá poukazuje na to, že forma, akou je kniha písaná dokáže zaujať dokonca deti:

 

Pozdravujem vás pán Nemeš…

Myslím, že táto kniha (vypočul som si ju celú..) bude mať ohlas nielen u mňa, ale u každého, kto bude ochotný oboznámiť sa s jej obsahom. Je PO p… !!!… Pracoval som u seba v ateliéri, a mal som pustené čítanie (mac osx) súboru ktorý ste mi poslal. Prišla ku mne moja dcéra (6 rokov) s nejakou požiadavkou a otázkami, na ktoré hneď chcela odpoveď. Započúvaný do knihy – vlastne vytrhnutý z kontextu som sa jej snažil niečo zodpovedať. Zvyčajne akákoľvek moja odpoveď je len stimulom na ďalšie a ďalšie otázky, preto som chcel nájsť čo najpresvedčivejšiu a vyčerpávajúcu odpoveď. Pri odpovedi som bol prerušený – Tati, TICHO! Počúvam!!! Usadená v pohodlnom ateliérovom kresle sa dívala na mňa a snažila sa eliminovať akýkoľvek zvuk, ktorý by jej to narúšal… Asi po 5-ich minútach prišiel do ateliéru jej brat. Po chvíli počúvania to vypol a pustil čítanie celej knihy úplne od začiatku… Obaja v tichosti počúvali a sedeli u mňa až do neskorého večera… Perfektné.

Slavomír G.

https://rovnica-sveta2.webnode.sk

 

Pavol Nemeš

Toto má byť elita našej spoločnosti? 2

09.12.2018

Fyzici nie sú schopní reagovať na skutočnosť, že v praxi používané zariadenia fungujú v rozpore s fyzikálnymi zákonmi a to len preto, že sa to nestotožňuje s ich presvedčením o nedotknuteľnosti viac »

Pohon novej generácie.

28.11.2018

Pohon, ktorý je niekoľkonásobne účinnejší než všetky doteraz používané pohonné jednotky funguje na princípe využívania účinkov odstredivej sily. V USA bol na tento princíp fungovania viac »

Prečo vedci nie sú schopní reagovať na nový objav?

29.09.2018

Problémy vo fyzike. Problém padajúcej mačky. Alebo ako mačky porušujú fyzikálne zákony. Všimli ste si už, že keď necháme padať mačku z rozumnej výšky na zem, dopadne vždy na nohy bez viac »

protest, demonštrácia, maďarsko, soros, sorosova univerzita,

Demonštranti pokračujú v protestoch Budapeštou proti zákonníku práce i Orbánovi

14.12.2018 21:49

V piatok večer pochodovalo niekoľko tisíc demonštrantov s maďarskými vlajkami a vlajkami Európskej únie.

Alexander Lukašenko

Lukašenko kritizuje Moskvu, jeho krajina sa k Rusku nikdy nepripojí, povedal

14.12.2018 21:24

"To sa nikdy nestane. Suverenita je pre nás posvätná vec," vyhlásil.

Izrael, Tel Aviv, protesty, žlté vesty

Stovky ľudí protestovali v Tel Avive v žltých vestách proti zvyšujúcim sa životným nákladom

14.12.2018 19:29

Demonštranti žiadali skoncovanie s monopolnými firmami.

hudajda, jemen, prístav

Saudská Arábia aj Irán privítali dohodu, ku ktorej dospeli obe strany v Jemene

14.12.2018 19:04

Dôjde k stiahnutiu jemenských vládnych síl, ako aj síl povstalcov z prístavného mesta Hudajda.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 25
Celková čítanosť: 39152x
Priemerná čítanosť článkov: 1566x

Autor blogu

Kategórie