Založ si blog

Kto dokáže vyriešiť tento jednoduchý hlavolam?

Pokúste sa zaviesť do troch domov plyn, vodu a elektrinu tak, aby sa  jednotlivé vedenia nedotkli, čiže každý prívod musí byť vedený tak, aby sa nedotkol iného prívodu:

 

Na obrázku je znázornený príklad zavedenia vody. Toto zavedenie môžete použiť a doplniť pripojenia plynu a elektriny, alebo zmeniť a vytvoriť nové.

Isteže sa môžete nechať odradiť tvrdeniami samozvaných znalcov o tom, že tento hlavolam nemá riešenie, alebo si prečítate vo voľne dostupnej časti knihy „Rovnica sveta“, ako je možné hľadať riešenia podobných, podľa názoru niekoho „neriešiteľných“ zadaní práve pomocou tejto rovnice sveta.

Nemusíte sa pritom obávať, že by to bolo nejako zložité, táto kniha je písaná formou príbehu a tu je aspoň jedna reakcia od čitateľa, ktorá poukazuje na to, že forma, akou je kniha písaná dokáže zaujať dokonca deti:

 

Pozdravujem vás pán Nemeš…

Myslím, že táto kniha (vypočul som si ju celú..) bude mať ohlas nielen u mňa, ale u každého, kto bude ochotný oboznámiť sa s jej obsahom. Je PO p… !!!… Pracoval som u seba v ateliéri, a mal som pustené čítanie (mac osx) súboru ktorý ste mi poslal. Prišla ku mne moja dcéra (6 rokov) s nejakou požiadavkou a otázkami, na ktoré hneď chcela odpoveď. Započúvaný do knihy – vlastne vytrhnutý z kontextu som sa jej snažil niečo zodpovedať. Zvyčajne akákoľvek moja odpoveď je len stimulom na ďalšie a ďalšie otázky, preto som chcel nájsť čo najpresvedčivejšiu a vyčerpávajúcu odpoveď. Pri odpovedi som bol prerušený – Tati, TICHO! Počúvam!!! Usadená v pohodlnom ateliérovom kresle sa dívala na mňa a snažila sa eliminovať akýkoľvek zvuk, ktorý by jej to narúšal… Asi po 5-ich minútach prišiel do ateliéru jej brat. Po chvíli počúvania to vypol a pustil čítanie celej knihy úplne od začiatku… Obaja v tichosti počúvali a sedeli u mňa až do neskorého večera… Perfektné.

Slavomír G.

https://rovnica-sveta2.webnode.sk

 

Pavol Nemeš

Naučiť sa kontrolovať vlastné sny je jednoduché.

13.03.2018

Veci s ktorými sa denne stretávame prijímame do svojho života ako samozrejmosť a ďalej ich neskúmame, ale veľakrát takto prehliadame možnosti o ktorých sme doteraz ani nesnívali. Predstavte viac »

Svetový unikát zo Slovenska.

12.03.2018

Nie že by som sa chcel pochváliť, ale prvý úspech sa dostavil. Získal som svetové prvenstvo čo sa týka dizajnu knihy. http://www.topky.sk/cl/100278/1692183/Je-prvy-na-svete--Slovensky-spisovatel-sokuje-tajomnou-pyramidou--vie-zodpovedat-vsetky-otazky viac »

Toto má byť elita našej spoločnosti?

02.03.2018

Otvorený list na predsedu Slovenskej akadémie vied: Vážený pán Ščepán, Slovenská akadémia vied je financovaná zo štátneho rozpočtu, teda z daní nás všetkých. Na webovej stránke tejto viac »

Google vyhľadávanie, klávesnica, lupa, internet, informácie, hľadanie

Alphabet (Google) výrazne zvýšil zisk až na 9,4 miliardy USD

24.04.2018 01:27

Americká spoločnosť Alphabet, ktorá je majiteľom Googlu, v prvom štvrťroku zvýšila čistý zisk medziročne o 73 percent na 9,4 miliardy dolárov.

NÁRODNÉ CENTRUM SCLEROSIS MULTIPLEX

Národné centrum Sclerosis multiplex, n.o.,

24.04.2018 00:14

NCSM poskytuje terénne sociálne služby, sociálne poradenstvo a po rekonštrukcii objektu bude poskytovať sociálne a rehabilitačné služby špecializované na SM.

Michaela Musilová

Michaela Musilová reprezentovala Slovensko na simulovanej misii na Mars

23.04.2018 22:48

Už šiesta simulovaná misia na Mars pod záštitou NASA a Havajskej Univerzity mala prebiehať od 15. februára až do 14. októbra 2018.

Alitalia

Alitalia mohla dostať nepovolenú pomoc od štátu

23.04.2018 22:38

Talianska letecká spoločnosť Alitalia mohla ťažiť z nelegálnej podpory štátu, oznámila v pondelok Európska komisia. Vyšetrí to.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 15345x
Priemerná čítanosť článkov: 1096x

Autor blogu

Kategórie