Založ si blog

Kto dokáže vyriešiť tento jednoduchý hlavolam?

Pokúste sa zaviesť do troch domov plyn, vodu a elektrinu tak, aby sa  jednotlivé vedenia nedotkli, čiže každý prívod musí byť vedený tak, aby sa nedotkol iného prívodu:

 

Na obrázku je znázornený príklad zavedenia vody. Toto zavedenie môžete použiť a doplniť pripojenia plynu a elektriny, alebo zmeniť a vytvoriť nové.

Isteže sa môžete nechať odradiť tvrdeniami samozvaných znalcov o tom, že tento hlavolam nemá riešenie, alebo si prečítate vo voľne dostupnej časti knihy „Rovnica sveta“, ako je možné hľadať riešenia podobných, podľa názoru niekoho „neriešiteľných“ zadaní práve pomocou tejto rovnice sveta.

Nemusíte sa pritom obávať, že by to bolo nejako zložité, táto kniha je písaná formou príbehu a tu je aspoň jedna reakcia od čitateľa, ktorá poukazuje na to, že forma, akou je kniha písaná dokáže zaujať dokonca deti:

 

Pozdravujem vás pán Nemeš…

Myslím, že táto kniha (vypočul som si ju celú..) bude mať ohlas nielen u mňa, ale u každého, kto bude ochotný oboznámiť sa s jej obsahom. Je PO p… !!!… Pracoval som u seba v ateliéri, a mal som pustené čítanie (mac osx) súboru ktorý ste mi poslal. Prišla ku mne moja dcéra (6 rokov) s nejakou požiadavkou a otázkami, na ktoré hneď chcela odpoveď. Započúvaný do knihy – vlastne vytrhnutý z kontextu som sa jej snažil niečo zodpovedať. Zvyčajne akákoľvek moja odpoveď je len stimulom na ďalšie a ďalšie otázky, preto som chcel nájsť čo najpresvedčivejšiu a vyčerpávajúcu odpoveď. Pri odpovedi som bol prerušený – Tati, TICHO! Počúvam!!! Usadená v pohodlnom ateliérovom kresle sa dívala na mňa a snažila sa eliminovať akýkoľvek zvuk, ktorý by jej to narúšal… Asi po 5-ich minútach prišiel do ateliéru jej brat. Po chvíli počúvania to vypol a pustil čítanie celej knihy úplne od začiatku… Obaja v tichosti počúvali a sedeli u mňa až do neskorého večera… Perfektné.

Slavomír G.

https://rovnica-sveta2.webnode.sk

 

Pavol Nemeš

Súboj faktov s hlúposťou, alebo voľná energia na dosah.

06.06.2018

Myslím si, že môžeme za hlúposť označiť stav, keď vedecká elita našej spoločnosti odmieta preveriť fakty poukazujúce na chyby v niekoľkých fyzikálnych zákonoch a to len z toho dôvodu, viac »

Aké ťažké je zachrániť tento svet?

14.05.2018

Predstavte si, že je tu možnosť odvrátiť prírodné katastrofy v spojitosti s globálnym otepľovaním, ktoré sa na nás valia kvôli bezmedznej spotrebe energie čerpanej väčšinou z fosilných viac »

Čím vzdelanejší tým hlúpejší?

02.05.2018

Názorným príkladom takéhoto otupenia schopnosti logicky myslieť predstavuje v našej spoločnosti práve naša vedecká elita zo Slovenskej akadémie vied. Títo ľudia sú naozaj schopný potvrdiť, viac »

izrael, zástava, vlajka

Izrael je národný štát židovského ľudu, schválili poslanci Knesetu

19.07.2018 07:07

Poslanci izraelského parlamentu schválili návrh zákona, ktorý definuje Izrael ako národný štát židovského ľudu.

Donald Trump

Trump: Za zasahovanie do volieb v USA je zodpovedný Putin, šéfuje krajine

19.07.2018 06:42

Za ovplyvňovanie amerických prezidentských volieb Ruskom nesie osobnú zodpovednosť ruský prezident Vladimir Putin, uviedol Donald Trump.

Japan EU

Ustojí Európa tlak Trumpa?

19.07.2018 06:00

Brusel hľadá cestu z colného zovretia. Ako snaha eliminovať dosahy amerických ciel sa dá čítať podpis dohody o voľnom obchode s Japonskom.

Heiko Maas

Maas od Trumpa očakáva aspoň "minimum spoľahlivosti" v zahraničnej politike

18.07.2018 22:26

"Je to jednoducho aj ťažké robiť politiku, keď informácia alebo fakty majú polčas rozpadu 24 hodín," uviedol nemecký šéf diplomacie.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 18
Celková čítanosť: 23035x
Priemerná čítanosť článkov: 1280x

Autor blogu

Kategórie