Založ si blog

Toto má byť elita našej spoločnosti?

Otvorený list na predsedu Slovenskej akadémie vied:

Vážený pán Ščepán,

Slovenská akadémia vied je financovaná zo štátneho rozpočtu, teda z daní nás všetkých.

Na webovej stránke tejto inštitúcie nájdete možnosť prostredníctvom jednoduchého formuláru zaslať týmto odborníkom a vedeckej elite našej spoločnosti otázky na ktoré by ste radi dostali odpovede. https://www.sav.sk/

Lenže ono to je zrejme zložitejšie, než sa zdá.

Zaslal som jednoduchú otázku, ktorá sa týka gravitačného zákona, ktorý je súčasťou učebnej osnovy na základnej škole:

Dobrý deň,

boli by ste ochotný konzultovať nasledujúcu problematiku ohľadne gravitačného a ďalších fyzikálnych zákonov?

 

V gravitačnom zákone si dve tvrdenia odporujú:

  1. Tvrdenie, že zrýchlenie telesa vo voľnom páde je nezávislé od hmotnosti padajúceho telesa.

 

Pri telese, ktoré by malo hmotnosť mesiaca a padalo by z výšky tisíc metrov, by trval takýto voľný pád podľa tejto časti zákona 14.28 sekundy.

Odporuje

  1. Tvrdeniu, že dve telesá sa svojou gravitáciou navzájom priťahujú.

 

Pri telese, ktoré by malo hmotnosť mesiaca a padalo by z výšky tisíc metrov, by trval takýto voľný pád podľa tejto časti zákona 13.24 sekundy.

Tu je link na článok v ktorom je podrobnejší popis tohto rozporu:

 

http://pavolnemes.blog.pravda.sk/2018/02/05/chyba-v-gravitacnom-zakone/

 

 

Faktom je, že tento nezmysel, teda zákon ktorý sám sebe odporuje je súčasťou učebnej osnovy na našich školách.

Čo si myslíte, že sa stane, ak si tento rozpor všimne niekto zo žiakov?

Učiteľ ho označí za hlupáka a ohodnotí ho zlou známkou!

Ak ste ochotný konzultovať túto tému, prosím kontaktuje ma na:

 

pavolnemes@gmail.com

 

Pretože podobne nezmyselné tvrdenia sa nachádzajú aj v iných fyzikálnych zákonoch a ak dokážete byť aspoň trochu objektívny, potom by Vás táto tématika mohla zaujímať.

 

Človek by si pomyslel, že na jednoduchú otázku dostane aj jednoduchú a rýchlu odpoveď, ale niečo v systéme sa zaseklo.

Odpoveď neprišla a tak som túto istú otázku poslal mailom predsedovi Slovenskej akadémie vied od ktorého, čuduj sa svete som dostal takúto odpoveď:

Dobre rano, Vas mail som preposlal na Fyzikalmny ustav SAV. Zelam pekny den,

s pozdravom Stano Ščepán

 

Potom som dostal ďalší mail:

Dakujem za Vas mail. Zial, v dnoch 6.  az 27 februara som v zahranici mimo SAV, prosim kontaktujte Mgr.Andreu Nozdrovickú: nozdrovicka@up.upsav.sk alebo Mgr.Moniku Hucákovú: hucakova@up.upsav.sk. Dakujem

A následne tento mail:

Príjemný deň, pán Nemeš,

prosím, keby ste boli taký dobrý a napísali nám, čo konkrétne potrebujete, lebo z toho, čo ste napísali, nie je jasné, čo konkrétne potrebujete.

Veľmi pekne ďakujem a želám pekný deň

S úctou

Andrea Nozdrovická

referát pre komunikáciu a médiá SAV

 

Reagoval som takto:

 

Dobrý deň,

možno sa mýlim, ale myslím si, že pre každého odborníka je zaujímavé ak sa v jeho odbore objaví niečo nové. Na školách sa našim deťom vtĺka do hláv nezmysel a ak v nejakej vedomostnej súťaži odpovie niekto správne, tak jeho odpoveď je vyhodnotená ako nesprávna.

Ak ma pokladáte za idiota, ktorý sa snaží byť zaujímavý, nechcem Vám brať Vaše presvedčenie, ale prosím odpovedzte mi, ktorý z dvoch rozdielnych výpočtov urobených podľa gravitačného zákona je správny, alebo uznajte, že tento zákon je nezmyslom. Je to dostatočne konkrétne?

A ignoráciou sa tento problém nevyrieši.

S pozdravom Pavol Nemeš

 

Dňa 8. februára 2018, 16:13, Pavol Nemeš <pavolnemes@gmail.com> napísal(-a):

 

A ako odpoveď prišiel tento Mail:

 

Príjemný deň, pán Nemeš,

Váš mail som odoslala na Matematický ústav SAV, kde k nemu zaujmú stanovisko. V žiadnom prípade nejde o ignorovanie Vašej práce. Sám však musíte uznať, že na Vaše otázky sa nedá reagovať okamžite.

S pozdravom a prianím pekného dňa

Andrea Nozdrovická

referát pre komunikáciu a médiá SAV

 

Ešte raz opakujem, že sa jedná o problematiku, ktorá sa vyučuje na základných školách, teda siedmak základnej školy by mal byť schopný na podobnú otázku, ktorú som zadal odpovedať okamžite. Koniec koncov ide o jednoduché prepočty patriace do učebnej osnovy základných škôl.

Pomocou jedného zákona je možné dopracovať sa k dvom rozdielnym výsledkom a ja chcem len vedieť, ktorý z týchto dvoch výsledkov je podľa odborníkov správny. Ale odborníci si posúvajú túto otázku ako horúci zemiak, alebo sa vyhovárajú, že nerozumejú otázke a nie sú schopní odpovedať.

Takže sa pýtam ešte raz: Toto má byť elita našej spoločnosti?

Ako dlho sa chcú fyzici prizerať tomuto stavu, keď sa na školách predkladajú našim deťom nezmyselné tvrdenia a učitelia ich nútia prijať ich ako pravdu?

Veď ak žiak v škole odpovie správne, bude jeho odpoveď braná ako nesprávna a podľa toho bude aj ohodnotený!

Tomuto sa nedá hovoriť inak než vymývanie mozgov.

Takýto postoj našej vedeckej špičky sa podobá skôr jednaniu človeka, ktorý sa snaží vyhnúť sa jednoznačnej a jednoduchej odpovedi na jednoduchú otázku.

Ak sa zamyslíme nad tým, prečo sa odborníci stavajú k tomu takto, potom je pravdepodobné, že zrejme majú problém s tým, aby priznali, že si tento jednoznačný rozpor v gravitačnom zákone nikto z nich nebol schopný všimnúť.

Ak máte záujem, tak na mojej stránke nájdete odpovede na ďalšie otázky, ktorým sa odborníci vyhýbajú a urobte si sami obraz o tom, prečo tieto sú tieto otázky pre odborníkov také nepríjemné a to vieme všetky tvrdenia podložiť praktickými dôkazmi:

https://rovnica-sveta2.webnode.sk

Nájde sa fyzik, ktorý je schopný zaujať k tejto problematike stanovisko? Čo myslíte, bude Slovenská akadémia vied v stave zaujať stanovisko k matematickým, logickým a praktickým faktom svedčiacim o nesprávnosti niektorých fyzikálnych zákonov?

Pavol Nemeš

 

 

Naučiť sa kontrolovať vlastné sny je jednoduché.

13.03.2018

Veci s ktorými sa denne stretávame prijímame do svojho života ako samozrejmosť a ďalej ich neskúmame, ale veľakrát takto prehliadame možnosti o ktorých sme doteraz ani nesnívali. Predstavte viac »

Svetový unikát zo Slovenska.

12.03.2018

Nie že by som sa chcel pochváliť, ale prvý úspech sa dostavil. Získal som svetové prvenstvo čo sa týka dizajnu knihy. http://www.topky.sk/cl/100278/1692183/Je-prvy-na-svete--Slovensky-spisovatel-sokuje-tajomnou-pyramidou--vie-zodpovedat-vsetky-otazky viac »

„Pyramída poznania. “ Znesiete celú pravdu?

26.02.2018

Predstavte si, že by existoval spôsob ktorým by bolo možné dopátrať sa až k absolútnemu poznaniu. Ja tvrdím, že som také niečo objavil. Zdá sa vám to nemožné? Môj objav som podrobil skúške viac »

Google vyhľadávanie, klávesnica, lupa, internet, informácie, hľadanie

Alphabet (Google) výrazne zvýšil zisk až na 9,4 miliardy USD

24.04.2018 01:27

Americká spoločnosť Alphabet, ktorá je majiteľom Googlu, v prvom štvrťroku zvýšila čistý zisk medziročne o 73 percent na 9,4 miliardy dolárov.

NÁRODNÉ CENTRUM SCLEROSIS MULTIPLEX

Národné centrum Sclerosis multiplex, n.o.,

24.04.2018 00:14

NCSM poskytuje terénne sociálne služby, sociálne poradenstvo a po rekonštrukcii objektu bude poskytovať sociálne a rehabilitačné služby špecializované na SM.

Michaela Musilová

Michaela Musilová reprezentovala Slovensko na simulovanej misii na Mars

23.04.2018 22:48

Už šiesta simulovaná misia na Mars pod záštitou NASA a Havajskej Univerzity mala prebiehať od 15. februára až do 14. októbra 2018.

Alitalia

Alitalia mohla dostať nepovolenú pomoc od štátu

23.04.2018 22:38

Talianska letecká spoločnosť Alitalia mohla ťažiť z nelegálnej podpory štátu, oznámila v pondelok Európska komisia. Vyšetrí to.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 15346x
Priemerná čítanosť článkov: 1096x

Autor blogu

Kategórie