Založ si blog

Naučiť sa kontrolovať vlastné sny je jednoduché.

Veci s ktorými sa denne stretávame prijímame do svojho života ako samozrejmosť a ďalej ich neskúmame, ale veľakrát takto prehliadame možnosti o ktorých sme doteraz ani nesnívali.

Predstavte si, že by ste dokázali kontrolovať vaše sny, teda že by ste si sami určovali, čo sa vám bude snívať.

Lákavá predstava?  Faktom je, že také niečo je možné a dokonca aj veľmi jednoduché.

Stačí si uvedomiť počas snívania, že sa jedná o sen a okamžite získavame kontrolu nad tým, čo sa nám bude snívať.

Niektorí ľudia majú prirodzený talent uvedomiť si v snoch, že sa im sníva, iní potrebujú túto schopnosť trénovať.

Je to naozaj pomerne jednoduché, stačí si niekoľko –krát za deň len pomyslieť na to, že keď sa Vám bude snívať, aby ste si uvedomili, že je to sen.

Pre tých, ktorým sa to nedarí, je vhodné vyrobiť si za účelom takéhoto tréningu  akýsi talizman, napríklad napísať na kúsok papiera dve tri slová a niekoľkokrát za deň si ich prečítať.

Hovorí sa tomu tiež snový test. Ak napísané slová zreteľne vidíme, tak si uvedomujeme, že sa nachádzame v bdelom stave, ale ak sa nám táto situácia bude snívať, čo sa skôr, alebo neskôr stane, potom nebudeme vedieť tieto slová prečítať, lebo sa budú meniť a vtedy si uvedomíme, že sa nám sníva.

Ja som si za týmto účelom vytvoril takzvanú pyramídu poznania, na ktorej sa križujú nápisy: reality a illusion a funguje to super, pretože na to, aby sme zvýšili účinnosť takéhoto uvedomenia si v sne, že sa jedná o sen je vhodné poskytnúť nášmu podvedomiu, ktoré riadi naše sny niečo nové, alebo nezvyčajné, aby sa tým zaoberalo keď budeme spať.

Preto to najlepšie funguje, ak sa zaoberáme niečím, čo naše podvedomie bude v čase keď budeme spať spracovávať. (podobne ako je tomu, keď pozeráme nejaký horor a potom sa nám snívajú strašidelné sny, to naše podvedomie spracováva obrazy, ktoré sme videli počas sledovania hororu).

Každý si môže vytvoriť vlastný „talizman“, akým je v tomto prípade moja pyramída, alebo si vytvoriť podobnú pyramídu.

Je pritom dôležité, aby sme sa aspoň na chvíľu zamysleli napríklad nad tým, prečo sa nápisy illusion a reality križujú.

To je z toho dôvodu, aby sme vyslali nášmu podvedomiu správu, že sa snažíme nájsť nejaké riešenie na ktoré sa nám bude naše podvedomie v spánku snažiť nájsť odpoveď.

Tento impulz stačí na to, aby sa naše podvedomie touto úlohou zaoberalo a keď k tomu príde, tak budeme mať možnosť uvedomiť si v sne, že sa jedná o sen a začať ho kontrolovať.

V mojej knihe „Rovnica sveta“ je úmyselne vytvorených niekoľko gramatických chýb z podobného dôvodu. Ak niekto číta text a nájde v ňom chybu, tak sa do podvedomia vysiela signál, že niečo nie je v poriadku a zvyšuje sa šanca, že naše podvedomie bude túto informáciu spracovávať v spánku a že si v tom momente budeme vedieť uvedomiť, že sa nám sníva.

Je veľa spôsobov ako sa naučiť vyvolávať takéto lucídne sny, takže každý si môže vyskúšať niečo vlastné. Fantázii sa medze nekladú.

Ja pre hľadanie riešení a inšpirácie využívam túto schopnosť nás ľudí uvedomiť si počas snívania, že to čo práve prežívame je len sen.

V takomto stave vedomého snívania, ktoré sa označuje ako lucídne sny nám je poskytnutá absolútna sloboda – môžeme lietať, či premiestňovať sa v priestoroch,  vytvárať veci na aké si len pomyslíme, alebo dokonca stretávať sa s ľuďmi, ktorý už nežijú v našom svete.

Viacej informácií nájdete v mojej knihe „Rovnica sveta“ ktorej súčasťou je aj popisovaná pyramída poznania.

Hlavnú časť tejto knihy si môže každý zdarma prečítať na mojej stránke, kde sú aj výsledky mojej práce v lucídnych snoch s rovnicou sveta:

https://rovnica-sveta2.webnode.sk/projekty/

Tu je link na článok o tejto knihe:

http://www.topky.sk/cl/100278/1692183/Je-prvy-na-svete–Slovensky-spisovatel-sokuje-tajomnou-pyramidou–vie-zodpovedat-vsetky-otazky

a tu je krátke video o knihe:

https://www.youtube.com/watch?v=rgkpfyGNZTw

Želám Vám zážitky absolútnej slobody.

Pavol Nemeš

Svetový unikát zo Slovenska.

12.03.2018

Nie že by som sa chcel pochváliť, ale prvý úspech sa dostavil. Získal som svetové prvenstvo čo sa týka dizajnu knihy. http://www.topky.sk/cl/100278/1692183/Je-prvy-na-svete--Slovensky-spisovatel-sokuje-tajomnou-pyramidou--vie-zodpovedat-vsetky-otazky viac »

Toto má byť elita našej spoločnosti?

02.03.2018

Otvorený list na predsedu Slovenskej akadémie vied: Vážený pán Ščepán, Slovenská akadémia vied je financovaná zo štátneho rozpočtu, teda z daní nás všetkých. Na webovej stránke tejto viac »

„Pyramída poznania. “ Znesiete celú pravdu?

26.02.2018

Predstavte si, že by existoval spôsob ktorým by bolo možné dopátrať sa až k absolútnemu poznaniu. Ja tvrdím, že som také niečo objavil. Zdá sa vám to nemožné? Môj objav som podrobil skúške viac »

Myanmar President

Mjanmarský prezident Tchin Ťjo sa vzdal funkcie

21.03.2018 07:18

V súlade s mjanmarskou ústavou z roku 2008 bude už do siedmich dní známy jeho nástupca v úrade.

Uber

Autopilot v taxíku Uberu nemal šancu, chodkyňa si smrť zavinila

21.03.2018 07:00

Videozáznam smrteľnej nehody, pri ktorej autonómne riadené vozidlo zabilo chodkyňu, podľa polície ukazuje, že žena náhle vstúpila autu do cesty.

vojaci, USA, NATO, armáda

Veliteľstvo NATO pre rýchle presuny vznikne v juhonemeckom Ulme

21.03.2018 06:58

NATO podľa agentúry DPA pripravuje posilňovanie svojich štruktúr, pretože považuje politiku Ruska za agresívnu.

Austin, bomba, explózia

V texaskom Austine došlo k ďalšiemu výbuchu, zranenia utrpela jedna osoba

21.03.2018 06:25

Od 2. marca došlo v Austine a jeho okolí už k dovedna už šiestim explóziám.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 14
Celková čítanosť: 14621x
Priemerná čítanosť článkov: 1044x

Autor blogu

Kategórie