Založ si blog

Aké ťažké je zachrániť tento svet?

Predstavte si, že je tu možnosť odvrátiť prírodné katastrofy v spojitosti s globálnym otepľovaním, ktoré sa na nás valia kvôli bezmedznej spotrebe energie čerpanej väčšinou z fosilných palív.

Pritom je tu technológia až primitívne jednoduchá, ktorá umožňuje produkovať ekologicky čistú energiu za zlomok ceny dnešnej energie získavanej z fosilných palív.

Lenže vedci sa týmto objavom odmietajú zaoberať a ak by sme chceli nájsť  príčinu tejto neochoty, tak by sme narazili na dve možnosti:

1

Buď sú dnešní vedci tak veľmi presvedčení o neomylnosti takzvaných velikánov fyziky z minulosti, že si jednoducho nedovolia čo i len pomyslieť na to, že by sa tieto ich božstvá mohli zmýliť a v obave o blamovanie samých seba pred svojimi kolegami ani len nepripúšťajú takúto možnosť.

2

Alebo sú mocnými tohto sveta, ktorí profitujú zo závislosti ľudstva na fosilných palivách nútený takéto objavy jednoducho ignorovať, alebo dokonca potláčať ich realizáciu.

Jedna z týchto dvoch možností prinútila vedcov označiť odstredivú silu len za akúsi zdanlivú silu:

Čo si myslíte že sa stane ak roztočíme nevyvážené koleso?

Odstredivá sila ho rozkmitá, alebo dokonca roztrhne na kusy.

Dajte do práčky nejaký predmet a pri odstreďovaní sa práčka rozkmitá.

Vojdite do zákruty autom neprimeranou rýchlosťou a odstredivá sila vás vymrští mimo vozovky.

Myslíte si ešte stále, že odstredivá sila je len zdanlivou silou?

Ak si prepočítate účinok odstredivej sily, tak zistíte, že predstavuje až desaťnásobok sily potrebnej na jej dosiahnutie.

Predstavte si, že by bolo možné túto silu rozdeliť a usmerniť tak, aby pôsobila len jedným smerom a takto ju vedieť využívať či už na pohon dopravných prostriedkov, alebo dokonca generátorov.

Aj toto riešenie je pomerne jednoduché. Na tomto obrázku je rotor, ktorý rozdeľuje a usmerňuje odstredivú silu tak, aby sa dala cielene využívať na pohon žiadaným smerom:

Na tejto stránke nájdete k tomu podrobnejšie vysvetlenie:

https://save-the-world24.webnode.sk/

A ešte detailnejšie objasnené je to na našej ďalšej stránke:

https://rovnica-sveta2.webnode.sk/projekty/

Zariadenia fungujúce na tomto princípe sme vytvorili ešte predtým, ako sme vyrobili tento model v simulačnom programe a pre ukážku toho, ako sa k tomu stavajú fyzici tu je komentár profesora Mojžiša:

„Simuláciu navrhnutého modelu si pozrel aj fyzik Martin Mojžiš, ktorý pôsobí ako docent na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Aj keď priznáva, že simulácia pracovala v rozpore s Newtonovými zákonmi, nazdáva sa, že chyba bude v samotnom simulačnom programe.
„Výsledky simulácie, ktorú sme mali možnosť vidieť, sú naozaj v rozpore s Newtonovými zákonmi. Každý simulačný program však simuluje verne len istú triedu javov a ak sa pokúšate simulovať jav, pri ktorom niektoré jeho aspekty neboli správne do programu implementované, potom dostanete simuláciu v rozpore so skutočnosťou,“ povedal pre Aktuality.sk Martin Mojžiš a dodal: „Pánovi Nemešovi som presne povedal, ktoré aspekty ním simulovaných javov nie sú podľa mojej mienky v programe správne implementované.“
Podľa súčasných poznatkov a platných fyzikálnych zákonov je podľa Mojžiša nevyhnutné takýto prístroj zostrojiť a až keď sa preukáže jeho funkčnosť, bude možné hovoriť o tom, že sa mu podarilo zostrojiť revolučný vynález.“

Tak sme teda podľa simulácií postavili model, ktorý funguje a v praxi dokazuje, že odstredivú silu je možné využívať na pohon.

Ale na naše výzvy ohľadne preskúmania praktického modelu profesor Mojžiš nechce vôbec reagovať.

Otázkou teda zostáva, či je jeho presvedčenie o Newtonovej neomylnosti silnejšie než realita, alebo mu iné príčiny nedovoľujú zaujať stanovisko a tak napomôcť rýchlejšej realizácii uvedenia tejto technológie do praxe.

Práve sa snažíme riešiť výrobu týchto zariadení tak, aby ich bolo možné používať na pohon dopravných prostriedkov, alebo generátorov a v prípade, že nemáte strach a máte chuť  byť pri tom a akoukoľvek formou podporiť tieto naše snahy, potom na našich stránkach nájdete viac informácií o tomto projekte.

https://save-the-world24.webnode.sk/

https://rovnica-sveta2.webnode.sk/projekty/

Pavol Nemeš

 

 

Dokážete určiť správnu odpoveď? Nie je to až také jednoduché!

13.08.2018

Ktorá z troch odpovedí je správna? Predstavte si takýto dvojramenný rotor vo vesmíre: Závažia majú diery a sú nasunuté na ramenách. Povedzme, že závažia sú vzdialené od osi 20 metrov a viac »

Objasnenie tmavej energie.

10.08.2018

Možno ste už počuli, že náš vesmír sa správa ako perpetuum mobile. Toto prirovnanie vytiahli vedci, keď zistili, že vesmír sa rozpína stále rýchlejšie. Dovtedy boli odborníci presvedčený viac »

Súboj faktov s hlúposťou, alebo voľná energia na dosah.

06.06.2018

Myslím si, že môžeme za hlúposť označiť stav, keď vedecká elita našej spoločnosti odmieta preveriť fakty poukazujúce na chyby v niekoľkých fyzikálnych zákonoch a to len z toho dôvodu, viac »

Michael Cohen

Americkí vyšetrovatelia preverujú úver Trumpovho exprávníka

20.08.2018 23:21

Michael Cohen si na financovanie taxislužby požičal 20 miliónov dolárov.

trump

Biely dom prepustil autora Trumpových prejavov

20.08.2018 23:01

Darren Beattie sa zúčastnil na zhromaždení belošských nacionalistov.

Donald Trump

Trump obvinil Čínu aj Európsku úniu z menových manipulácií

20.08.2018 23:01

Americký prezident Donald Trump v rozhovore s agentúrou Reuters obvinil Európsku úniu a Čínu z menových manipulácií.

SR NRSR prášok polícia vchod uzavretie BAX

V Bratislave zavraždili 58-ročnú ženu

20.08.2018 22:40

Podozrivého policajti po pár minútach pátrania zadržali.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 20
Celková čítanosť: 26177x
Priemerná čítanosť článkov: 1309x

Autor blogu

Kategórie