Toto má byť elita našej spoločnosti? 2

9. decembra 2018, Pavol Nemeš, Nezaradené

Fyzici nie sú schopní reagovať na skutočnosť, že v praxi používané zariadenia fungujú v rozpore s fyzikálnymi zákonmi a to len preto, že sa to nestotožňuje s ich presvedčením o nedotknuteľnosti fyzikálnych zákonov.

Je riešením zatváranie očí pred realitou?

Tak pekne od začiatku:

Nakreslili sme schému takéhoto zariadenia, ukázali ho fyzikovi Doc.Ing. Stanislav Minárik PhD z trnavskej univerzity a povedali sme mu, že rotujúci nevyvážený valec dokáže vyvolať pohyb tohto zariadenia, ktoré leží na pevnej doske na podlahe:

Dostali sme odpoveď, že to nie je možné:

Sily vzájomnej interakcie medzi jednotlivými časťami samotného zariadenia sa nazývajú vnútorné sily sústavy. Vnútorné sily pôsobia v zariadení na princípe akcie a reakcie a navzájom sa kompenzujú.

Pri takomto zostrojení sily, ktoré vznikajú rotáciou nevyváženého telesa (teda odstredivá sila),ktoré je súčasťou hnaného zariadenia možno identifikovať ako vnútorné sily. Takéto sily sa v zariadení kompenzujú a preto podľa prvej vety impulzovej nemôžu generovať nenulové zrýchlenie ťažiska zariadenia vzhľadom na okolie.

V celej sústave nepôsobí žiadna sila, ktorú by bolo možné identifikovať ako vonkajšiu. Z vety o pohybe ťažiska potom vyplýva, že pohybový stav ťažiska sústavy sa v takom prípade nemení. Sústava ako celok nemôže byť urýchľovaná, resp. poháňaná.

Takto zostrojené zariadenie sa nemôže začať hýbať, pretože predpoklad, že vnútorné sily pôsobiace v sústave udelia ťažisku sústavy nenulové zrýchlenie a budú meniť jeho pohybový stav odporuje prvej vete impulzovej, resp. vete o pohybe ťažiska.

Doc.Ing. Stanislav Minárik PhD

Lenže.

Presne na tomto princípe fungujú v praxi bežne používané stroje, ktorých pohyb je vyvolávaný vznikajúcou odstredivou silou rotujúceho nevyváženého valca:

Jedná sa o vibračné dosky, ktoré sa používajú v stavebníctve:

Tu je video takéhoto stroja dokonca na diaľkové ovládanie, aby nemohol nikto z fyzikov tvrdiť, že pohyb je vyvolaný tlačením tohto stroja človekom:

V tomto videu je vysvetlenie, ako takéto zariadenie funguje:

Vytvorili sme v simulačnom programe zariadenie, ktorého pohyb je vyvolaný pôsobením odstredivej sily, teda má fungovať podobným spôsobom:

K tejto simulácii sa nám podarilo získať stanovisko od fyzikov:

Simuláciu navrhnutého modelu si pozrel aj fyzik Martin Mojžiš, ktorý pôsobí ako docent na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Aj keď priznáva, že simulácie pracujú v rozpore s Newtonovými zákonmi, nazdáva sa, že chyba bude v samotnom simulačnom programe.

Podľa súčasných poznatkov a platných fyzikálnych zákonov je podľa Mojžiša nevyhnutné takýto prístroj zostrojiť a až keď sa preukáže jeho funkčnosť, bude možné hovoriť o tom, že sa podarilo zostrojiť revolučný vynález.

(zdroj: aktuality.sk)

 

Vážený pán Nemeš,

posielame Vám stanovisko k Vašej žiadosti o konzultáciu od vedúceho Katedry fyziky Elektrotechnickej fakulty UNIZA pána prof. Pudiša, PhD.

Srdečne

kancelária rektora UNIZA

  1. Soviarová

www.uniza.sk

Dobry den,tymto problemom sa zaoberalo viacero kolegov z Katedry fyziky. Zaver je, ze sa stotoznujeme s nazorom pana Martina Mojzisa ako uznavanej vedeckej kapacity v tomto odbore a nevznikol iny pohlad na tento rozpor.

S pozdravom prof. Ing. Dusan Pudis, PhD., veduci Katedry fyziky18. september 2018 8:08, „Rektor ŽU“ <rektor@uniza.sk> wrote:

Keď sme sa presvedčili, že podľa fyzikov nie je možné, aby sa takto zostrojené zariadenia pohybovali, tak sme ich upozornili na vibračné dosky, takzvané dusadlá, ktoré sa bežne používajú na stavbách a napriek tomu, že fyzikálne zákony to nedovoľujú – sa pohybujú.

O tom, ako sú z týchto výsledkov fyzici vyvedení z miery svedčia ich reakcie:

Vážený pán Nemeš,

ospravedlňujem sa, no aj keď môže ísť o zaujímavý problém, nebudem sa k nemu vyjadrovať.

S pozdravom

assoc. prof. Rudolf G.

Institute of Physics Faculty of Science, P. J. Safarik University in Kosice

Park Angelinum 9
040 01 Kosice

Dobry den pan Nemeš,
k danym veciam sa nebudem vyjadrovat

Aleš K., Astronomický ústav SAV, v. v. i.
Zástupca Podpredsedu pre I.Oddelenie vied SAV

Dobrý deň, pán Nemeš,

je nám ľúto, ale STU sa nezaoberá touto tematikou, preto nevieme zaujať stanovisko.

Prosím, obráťte sa so svojou žiadosťou na Univerzitu Komenského v Bratislave.

S pozdravom

Erika J.

vedúca kancelárie rektora

SLOVENSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA V BRATISLAVE |VAZOVOVA 5 | 812 43 BRATISLAVA 1

Takže toto má byť vedecká elita našej spoločnosti?

Vysokovzdelaní odborníci, ktorý tvrdia, že niečo nemôže fungovať a keď im predložíte fungujúce zariadenie tak sa k tomu vyjadriť odmietnu?

Jedná sa pritom o vyvrátenie správnosti jedného zo základných fyzikálnych zákonov – zákona o pôsobení síl a zároveň zákona o zachovaní energie.

Nám sa podarilo nájsť riešenie, ako tento objav využívať na pohon dopravných prostriedkov, pretože je niekoľkonásobne účinnejší než doteraz používané pohony a mohol by nemalou mierou prispieť k odvráteniu hrozieb spojených s globálnym otepľovaním, pretože takéto pohony dokážu vytvárať vysoké výkony pri minimálnych nárokoch na spotrebu energie.

Na tejto stránke o tom nájdete viac a aj informáciu o tom, čo tento objav znamená:

https://new-physics3.webnode.sk/projekty/

Pavol Nemeš