Založ si blog

Toto má byť elita našej spoločnosti? 2

Fyzici nie sú schopní reagovať na skutočnosť, že v praxi používané zariadenia fungujú v rozpore s fyzikálnymi zákonmi a to len preto, že sa to nestotožňuje s ich presvedčením o nedotknuteľnosti fyzikálnych zákonov.

Je riešením zatváranie očí pred realitou?

Tak pekne od začiatku:

Nakreslili sme schému takéhoto zariadenia, ukázali ho fyzikovi Doc.Ing. Stanislav Minárik PhD z trnavskej univerzity a povedali sme mu, že rotujúci nevyvážený valec dokáže vyvolať pohyb tohto zariadenia, ktoré leží na pevnej doske na podlahe:

Dostali sme odpoveď, že to nie je možné:

Sily vzájomnej interakcie medzi jednotlivými časťami samotného zariadenia sa nazývajú vnútorné sily sústavy. Vnútorné sily pôsobia v zariadení na princípe akcie a reakcie a navzájom sa kompenzujú.

Pri takomto zostrojení sily, ktoré vznikajú rotáciou nevyváženého telesa (teda odstredivá sila),ktoré je súčasťou hnaného zariadenia možno identifikovať ako vnútorné sily. Takéto sily sa v zariadení kompenzujú a preto podľa prvej vety impulzovej nemôžu generovať nenulové zrýchlenie ťažiska zariadenia vzhľadom na okolie.

V celej sústave nepôsobí žiadna sila, ktorú by bolo možné identifikovať ako vonkajšiu. Z vety o pohybe ťažiska potom vyplýva, že pohybový stav ťažiska sústavy sa v takom prípade nemení. Sústava ako celok nemôže byť urýchľovaná, resp. poháňaná.

Takto zostrojené zariadenie sa nemôže začať hýbať, pretože predpoklad, že vnútorné sily pôsobiace v sústave udelia ťažisku sústavy nenulové zrýchlenie a budú meniť jeho pohybový stav odporuje prvej vete impulzovej, resp. vete o pohybe ťažiska.

Doc.Ing. Stanislav Minárik PhD

Lenže.

Presne na tomto princípe fungujú v praxi bežne používané stroje, ktorých pohyb je vyvolávaný vznikajúcou odstredivou silou rotujúceho nevyváženého valca:

Jedná sa o vibračné dosky, ktoré sa používajú v stavebníctve:

Tu je video takéhoto stroja dokonca na diaľkové ovládanie, aby nemohol nikto z fyzikov tvrdiť, že pohyb je vyvolaný tlačením tohto stroja človekom:

V tomto videu je vysvetlenie, ako takéto zariadenie funguje:

Vytvorili sme v simulačnom programe zariadenie, ktorého pohyb je vyvolaný pôsobením odstredivej sily, teda má fungovať podobným spôsobom:

K tejto simulácii sa nám podarilo získať stanovisko od fyzikov:

Simuláciu navrhnutého modelu si pozrel aj fyzik Martin Mojžiš, ktorý pôsobí ako docent na Fakulte matematiky, fyziky a informatiky Univerzity Komenského. Aj keď priznáva, že simulácie pracujú v rozpore s Newtonovými zákonmi, nazdáva sa, že chyba bude v samotnom simulačnom programe.

Podľa súčasných poznatkov a platných fyzikálnych zákonov je podľa Mojžiša nevyhnutné takýto prístroj zostrojiť a až keď sa preukáže jeho funkčnosť, bude možné hovoriť o tom, že sa podarilo zostrojiť revolučný vynález.

(zdroj: aktuality.sk)

 

Vážený pán Nemeš,

posielame Vám stanovisko k Vašej žiadosti o konzultáciu od vedúceho Katedry fyziky Elektrotechnickej fakulty UNIZA pána prof. Pudiša, PhD.

Srdečne

kancelária rektora UNIZA

  1. Soviarová

www.uniza.sk

Dobry den,tymto problemom sa zaoberalo viacero kolegov z Katedry fyziky. Zaver je, ze sa stotoznujeme s nazorom pana Martina Mojzisa ako uznavanej vedeckej kapacity v tomto odbore a nevznikol iny pohlad na tento rozpor.

S pozdravom prof. Ing. Dusan Pudis, PhD., veduci Katedry fyziky18. september 2018 8:08, „Rektor ŽU“ <rektor@uniza.sk> wrote:

Keď sme sa presvedčili, že podľa fyzikov nie je možné, aby sa takto zostrojené zariadenia pohybovali, tak sme ich upozornili na vibračné dosky, takzvané dusadlá, ktoré sa bežne používajú na stavbách a napriek tomu, že fyzikálne zákony to nedovoľujú – sa pohybujú.

O tom, ako sú z týchto výsledkov fyzici vyvedení z miery svedčia ich reakcie:

Vážený pán Nemeš,

ospravedlňujem sa, no aj keď môže ísť o zaujímavý problém, nebudem sa k nemu vyjadrovať.

S pozdravom

assoc. prof. Rudolf G.

Institute of Physics Faculty of Science, P. J. Safarik University in Kosice

Park Angelinum 9
040 01 Kosice

Dobry den pan Nemeš,
k danym veciam sa nebudem vyjadrovat

Aleš K., Astronomický ústav SAV, v. v. i.
Zástupca Podpredsedu pre I.Oddelenie vied SAV

Dobrý deň, pán Nemeš,

je nám ľúto, ale STU sa nezaoberá touto tematikou, preto nevieme zaujať stanovisko.

Prosím, obráťte sa so svojou žiadosťou na Univerzitu Komenského v Bratislave.

S pozdravom

Erika J.

vedúca kancelárie rektora

SLOVENSKÁ TECHNICKÁ UNIVERZITA V BRATISLAVE |VAZOVOVA 5 | 812 43 BRATISLAVA 1

Takže toto má byť vedecká elita našej spoločnosti?

Vysokovzdelaní odborníci, ktorý tvrdia, že niečo nemôže fungovať a keď im predložíte fungujúce zariadenie tak sa k tomu vyjadriť odmietnu?

Jedná sa pritom o vyvrátenie správnosti jedného zo základných fyzikálnych zákonov – zákona o pôsobení síl a zároveň zákona o zachovaní energie.

Nám sa podarilo nájsť riešenie, ako tento objav využívať na pohon dopravných prostriedkov, pretože je niekoľkonásobne účinnejší než doteraz používané pohony a mohol by nemalou mierou prispieť k odvráteniu hrozieb spojených s globálnym otepľovaním, pretože takéto pohony dokážu vytvárať vysoké výkony pri minimálnych nárokoch na spotrebu energie.

Na tejto stránke o tom nájdete viac a aj informáciu o tom, čo tento objav znamená:

https://new-physics3.webnode.sk/projekty/

Pavol Nemeš

Prelom v boji s pandémiou, alebo ako sa dá ukončiť lockdown bezpečne.

12.02.2021

Predstavte si, že pred cestou do školy, práce, alebo aj na spoločenské podujatie, či do reštaurácie si nasadíte ochranné rúško, ktoré dokáže odhaliť vírus Covid 19 vo Vašom dychu. Stačí vybaviť ochranné rúško, alebo respirátor indikačnou látkou tak, že vírus bude zistený v dychu človeka a podobne, ako to je pri antigénových testoch. V prípade ak je osoba [...]

Vyvrátenie zákona o zachovaní energie?

31.05.2020

Podarilo sa nám to, čo takmer všetci považujú za nemožné? Paradoxne sme mali riešenie priamo pred očami. Posúďte sami, či táto nová technológia znamená energiu zadarmo pre každého. V tomto krátkom videu je vysvetlený princíp fungovania: https://www.youtube.com/watch?v=SV2IARAOoZc&feature=youtu.be

Čo sa učí na našich školách a čo je realita.

19.05.2020

Ak chcete zistiť ako to je s odstredivou silou, pravdepodobne natrafíte na podobné tvrdenie: Jedným z prominentných vinníkov, zodpovedných za zmätky spojené s odstredivou silou, je aj zakladateľ modernej kozmonautiky Wernher von Braun. Ten vysvetľoval pohyb družíc po kruhových dráhach rovnováhou medzi odstredivou a gravitačnou silou. Nuž, aj géniovia majú slabšie chvíľky. [...]

mimoriadne1, mim1, smrť, úmrtie, zomrel, sviečka, kahanec

Zomrel novinár, historik a pedagóg František Višváder. Založil časopis Historická revue

15.07.2024 12:19

Posledná rozlúčka sa bude konať v piatok 19. júla v jeho rodnej obci Suchohrad.

Pohraničná stráž / UA vojak / UA Armáda /

Ukrajinskí vojaci chceli dezertovať. Útek do Moldavska sa nepodaril, jedného z nich zastrelili

15.07.2024 12:10

Pri zadržiavaní jeden z dezertérov kládol odpor. Nejde pritom o prvý prípad, keď príslušníci pohraničnej stráže boli nútení v sebaobrane použiť zbraň.

doktor zranenie

Šimečka: Cynizmus a hanba nevedieť odmietnuť barbarské zabíjanie detí na chemoterapii či dialýze

15.07.2024 11:58

Koalícia odmietla odsúdiť ruský útok na detskú nemocnicu v Kyjeve.

SR Bratislava Súdna rada predsedníčka prezident prijatie BAX

Pellegrini odvolal dvoch členov Súdnej rady SR, do funkcie ich vymenovala Čaputová

15.07.2024 11:57, aktualizované: 12:20

Vymenovanie nových členov avizoval na utorok.

Štatistiky blogu

Počet článkov: 34
Celková čítanosť: 119910x
Priemerná čítanosť článkov: 3527x

Autor blogu

Kategórie